Пн-Пт:

10:00 - 19:00

Сб:

10:00 - 16:00

Київ, вул. Бориспільська, 26 Д

Пн-Пт:

10:00 - 19:00

Сб:

10:00 - 16:00

Запис на сервіс

Акумулятори електромобіля: основні види, термін служби

Безшумні та економічні електромобілі, оснащені електродвигунами поступово приходять на зміну бензиновим та дизельним транспортним засобам. Головним елементом їхньої конструкції є акумулятор.

Знаючи особливості та різновиди АКБ, дотримуючись правил обслуговування та ремонту, значно продовжується період її корисної експлуатації, зберігається дальність ходу.

Значення акумуляторів у електромобільній індустрії

Ефективність електрокара, дальність поїздок та зручність використання авто залежить від кількох факторів, але головним компонентом є АКБ.

 • Акумулятор електромобіля є джерелом енергії та відповідає за її зберігання. При правильному використанні та обслуговуванні батареї, енергія ефективно накопичується та використовується для живлення електродвигуна.
 • Місткість АКБ безпосередньо впливає на дальність поїздок на одній зарядці. Завдяки постійним покращенням технологій, виробники збільшують цей показник, електромобілі стають привабливішими.
 • Якість акумуляторів впливає на продуктивність автомобіля. Потужна та ефективна батарея для електромобіля дозволяє досягати високих швидкостей, забезпечує швидкий відгук та маневреність.
 • Конструкція та склад акумулятора визначає зручність та тривалість експлуатації електромобіля.

З розвитком інновацій відбувається постійне вдосконалення АКБ, завдяки цьому у електромобілів підвищується дальність ходу та ефективність.

Основні типи акумуляторів, що використовуються в електромобілях

Акумулятори електромобілів відрізняються складом. Основні типи, що застосовуються при складанні.

 • Літій-іонні (Li-ion). Характеризуються компактними розмірами, високою густиною, що забезпечує великий запас ходу електромобіля на одній зарядці. Вони також мають тривалий термін служби та низький рівень саморозряду.

До недоліків батарей відноситься висока вартість виробництва та те, що вони чутливі до екстремальних температур.

 • Літій-полімерні (LiPo). Мають високу енергетичну щільність, легше і гнучкіше у формі, що дозволяє створювати компактні та ефективні батарейні блоки. До недоліків відноситься висока вартість виробництва.
 • Літій-залізо-фосфатні (LiFePO4). Безпечні та стабільні при експлуатації, мають тривалий термін служби, стійкі до високих та низьких температур. Недоліком є низька енергетична густина в порівнянні з іншими типами літій-іонних акумуляторів.
 • Нікель-кобальт-марганцеві (Ni-Co-Mn). Мають високу енергетичну щільність, мають хорошу ефективність зарядки і розрядки, що дозволяє електромобілям використовувати енергію більш ефективно. Мають помірну вартість виробництва, що робить їх доступнішими для виробників.
 • Нікель-метал-гідридні (NiMH). Є більш дешевим варіантом порівняно з літієвими батареями, мають хорошу стійкість до перезарядки і низьких температур. До недоліків відносять те, що вони мають нижчу енергетичну щільність та короткий термін служби порівняно з літієвими акумуляторами. Також вони важчі та займають більше місця через свою конструкцію.

Кожен акумулятор на електромобілі має переваги та недоліки, і вибір залежить від вимог до електромобіля, бюджету та переваг.

Термін служби акумулятора електромобіля

Період роботи акумулятора залежить від умов використання, способу заряджання та розряджання, температурного режиму та технічного обслуговування. Рекомендується регулярно виконувати:

 • діагностику;
 • ремонт АКБ;
 • обслуговувати систему заряджання.

Ці послуги доступні повністю для електромобілів . Також існує низка факторів, що впливають на тривалість експлуатації.

 • Тип акумулятора. Літій-іонні акумулятори мають тривалий термін служби від 8 до 15 років і більше в залежності від моделі та виробника. У той час як у нікель-метал-гідридних батарей він становить близько 5-8 років.
 • Умови експлуатації. Інтенсивність використання автомобіля, дальність поїздок, режими заряджання та розрядки істотно впливають на термін служби. Регулярне заряджання до повної ємності, виключення глибоких розрядів і екстремальних температур допомагають збільшити термін служби АКБ.
 • Температурні умови. Високі температури сприяють прискореному старінню акумулятора, а низькі знижують його продуктивність та ефективність.

Загальний термін служби акумулятора залежить від цих факторів. Дотримання рекомендацій виробника з експлуатації та технічного обслуговування допоможе максимально продовжити термін служби АКБ, зберегти його ефективність протягом усього терміну експлуатації авто.

Акумулятор для електрокара: перспективи, тенденції та інновації

Одним із найбільш значущих напрямків розвитку є збільшення енергоємності батарей. Виробники прагнуть збільшити значення та забезпечити велику дальність поїздок на одному заряді. Це досягається за рахунок використання нових матеріалів для анодів та катодів, а також розробки ефективних електролітів.

Важливою тенденцією є зниження витрат за виробництво, вона включає:

 • розробку дешевших матеріалів;
 • здешевлення процесів виробництва;
 • збільшення виробничого масштабу зниження собівартості.

Також ведуться роботи з покращення експлуатаційних характеристик акумуляторів:

 • зменшення швидкості заряджання;
 • підвищення довговічності.

Це досягається за рахунок розробки нових технологій зарядки, покращення конструкції батарей для зниження їхнього зносу та збільшення терміну служби.

Важливим аспектом розвитку акумуляторних технологій є забезпечення їхньої безпеки та довговічності. Йдуть роботи над розробкою надійних та стабільних акумуляторних систем, які будуть менш схильні до перегріву, короткого замикання та інших несправностей. Це збільшить довіру до електромобілів та сприяє їх ширшому прийняттю.

Ще одним бар’єром для широкого впровадження електромобілів є їхня висока вартість. Виробники ведуть дослідження щодо зниження витрат на виробництво АКБ на електромобіль, включаючи розробку більш дешевих матеріалів та процесів виробництва, а також збільшення масштабів виробництва. Це дозволить знизити ціну на електромобілі та зробити їх доступними для широкого кола споживачів.

Дані напрями відіграють ключову роль розвитку електромобільної індустрії і сприяють переходу до екологічно чистої транспортної системи.