Пн-Пт:

10:00 - 19:00

Сб:

10:00 - 16:00

м. Київ, вул. Стеценка, 21/1

Пн-Пт:

10:00 - 19:00

Київ, вул. Бориспільська, 26 Д

Сб:

10:00 - 16:00

Запис на сервіс

Електромобіль як джерело енергії

Електромобіль як джерело енергії

Електрокари стають все більш популярними у всьому світі. Вони пропонують ряд переваг у порівнянні з автомобілями з двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ), включаючи екологічність, економічність та покращені характеристики.

Крім цього, однією з цікавих переваг є можливість використовувати електромобіль як джерело енергії. Їхній акумулятор може живити будинок: побутову техніку, інструменти або навіть інші електромобілі.

Що таке двонаправлена зарядка в електромобілях

У сучасному світі, на тлі зростання інтересу до стійких джерел енергії, технологія двонаправленої зарядки в електромобілях привертає все більше уваги. Ця інноваційна функція не тільки змінює погляд на використання електромобілів, а й відкриває двері до нових можливостей у сфері енергетики.

Повернення енергії у мережу

Однією з важливих особливостей двонаправленої зарядки є можливість електромобілів повертати енергію назад у мережу. Цей процес стає дуже корисним в умовах підвищеного споживання енергії або надмірного навантаження на мережу, що сприяє більш ефективному управлінню енергоресурсами.

Резервне енергопостачання

Двонаправлена зарядка дозволяє електромобілям виступати у ролі пересувних джерел енергії. У разі аварій, відключення мережі або просто в умовах віддалених районів електромобілі можуть виконувати функцію генератора.

Участь у балансуванні навантаження

Технологія двонаправленої зарядки порушує питання можливості електромобілів брати участь у балансуванні навантаження в електромережі. Це означає, що транспортні засоби можуть бути інтегровані в мережеву інфраструктуру таким чином, щоб їх заряджання та розряджання відбувалися в найкращий час з урахуванням загальної потреби в енергії.

З огляду на це двонаправлена зарядка електрокарів має ряд переваг.

  • Збільшення запасу ходу. Двонаправлена зарядка дозволяє використовувати акумулятор авто для живлення інших пристроїв, що збільшує запас ходу автомобіля.
  • Збільшення автономності. Електромобілі з функцією реверсу можуть бути використані для зберігання енергії, тим самим підвищуючи автономність споживачів.
  • Зниження витрат. Двонаправлена зарядка допомагає знизити витрати на електроенергію, дозволяючи використовувати акумулятор автомобіля для живлення будинку чи бізнесу в нічний час, коли тарифи є нижчими.

Короткий огляд електрокарів з можливістю реверсу електроенергії

  • BYD Tang. Електричний позашляховик підтримує функцію двонаправленої зарядки “Vehicle-to-Load” (V2L), завдяки цьому можна використовувати автомобіль для живлення інших пристроїв за допомогою спеціального кабелю.
  • Honda eNS1. Кросовер оснащений функцією двонаправленої зарядки та дозволяє використовувати енергію для живлення будинку або пристроїв у місцях, де немає доступу до електромережі. Для цього потрібно вибрати опцію Vehicle-to-Load у меню авто та використовувати спеціальний кабель.
  • Zeekr X. Електричний кросовер оснащений потужною батареєю ємністю 86,4 кВт·год, енергію якої можна спрямувати на живлення побутових приладів, житла або іншого електрокара. Після увімкнення функції V2L потрібно використовувати спеціальний кабель.
  • Leapmotor C11 Top. Електричний кросовер оснащений акумуляторною батареєю ємністю 87,8 кВт⋅год, має запас ходу 700 км за циклом NEDC та опцію двонаправленої зарядки, яка розширює можливості використання автомобіля.

На світовій арені електромобілі з можливістю реверсу електроенергії є футуристичний напрямок в промисловості автомобілебудування. Інноваційні транспортні засоби не лише забезпечують стійкість у плані енергоспоживання, а й стають активними учасниками мережевої стабільності.

Електромобіль як джерело енергії 2